Jak ubezpieczyć samochód?

Ubezpieczenie samochodu nie jest prostą sprawą. Zwłaszcza, że towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku wciąż przybywa i nie wiadomo czyją polisę wybrać. Ubezpieczenie samochodu również nie jest tanie.

Samochód musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC czyli odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Takie ubezpieczenie to nasza polisa na wypadek szkód, które mielibyśmy wyrządzić w innym pojeździe lub innej osobie. Bez ważnego OC samochód nie powinien poruszać się po drogach. OC kupujemy najtańsze. Ogólne Warunki Ubezpieczenia są wszędzie takie same, reguluje je ustawa – prawo ubezpieczeniowe i kodeks cywilny.

Natomiast samochód należy doubezpieczyć. Kierowca i pasażer samochodu musi posiadać ubezpieczenie NW czyli od następstw wypadku, które chroni jego zdrowie w razie nieszczęścia. Natomiast warto zastanowić się nad ubezpieczeniem indywidualnym – autocasco. Autocasco chroni nas w wypadku, gdy my spowodujemy szkodę, wtedy możemy skorzystać z polisy ubezpieczeniowej.

Gdy wyjeżdżamy za granicę natomiast musimy mieć ubezpieczenie Zielona Karta. To ubezpieczenie dotyczy krajów poza Unią Europejską. W Unii Europejskiej ważne jest OC i autocasco. Jednak wypadek zagranicą to dodatkowe koszty związane z holowaniem pojazdu i innymi czynnościami. Warto więc mieć pakiet assistance.

Ubezpieczenie chroni nas i nasz samochód w różnych sytuacjach. Na ubezpieczeniu nie warto oszczędzać, należy wybrać to, które oferuje jak największy zakres ochrony.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.